DOGAĐANJA 2013./2014.

DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

slika slika

U našoj školi proslavili smo dane zahvalnosti za plodove zemlje, priredbom 11. listopada 2013. Priredba pod naslovom „Dani Kruha“ dočarala je bogatstvo i ljepotu plodova jeseni. Razigranost, kreativnost i raspjevanost učenika prvih i trećih razreda pod vodstvom učiteljica: Barice Reil, Irene Mirković i Marije Mamić dočarali su bogatstvo i ljepotu prirode poput košare raznolikih plodova. Ovom prigodom uvijek besprijekorno ukrašenom školskom prostoru plodovima zemlje, zalaganjem Danice Drakšić to je bila svečanost zahvalnosti, kojom priznajemo dobrotu ljudi i Božju dobrotu. Središte svečanosti i zahvalnosti je KRUH, temeljna potreba svakoga čovjeka. Kruh ima moć da okupi cijelu obitelj, okrijepi svačiji život. Uz kruh su nevolje ljudi manje, a oni sami jači i bolji. Kruh je više i od kruha. Kruh je kao i srce!

s. Mila Begić