DOGAĐANJA 2014./2015.

PROJEKT STRANIČNIK

Svake godine Međunarodna udruga školskih knjižnica potiče knjižnice diljem svijeta na obilježavanje mjeseca listopada – Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica. Ove je godine tema mjeseca: „Tvoja knjižnica: centrala za mape uma“.  „Projekt straničnik“ („Bookmark project“) jedna je od aktivnosti koju organizira ta udruga. Zamišljen je tako da školski knjižničari diljem svijeta izrađuju straničnike (bookmarkere) sa svojim učenicima, a zatim ih međusobno razmjenjuju  sa školama partnerima.

I naša škola uključila se ove godine u projekt. Za školu partnera dobili smo školu Paula Vicente u Lisabonu.  Učenici 4.c razreda, učiteljica Nikolina Krznarić Čabraja i knjižničarka Darija Jurič tijekom listopada i studenog izrađivali su straničnike koje smo potom poslali u Portugal, a oni su nama poslali svoje radove i jako su nas razveselili.