DOGAĐANJA 2015./2016.

Posjet Društvu hrvatskih književnika

MALA TRIBINA U DRUŠTVU HRVATSKIH KNJIŽEVNIKA

16.studenoga 2015. godine učenici 4.a,c i d razreda išli su na književni susret u Društvo hrvatskih književnika na druženje s piscem Robertom Mlinarcem. Domaćin i moderator susreta bio je naš poznati književnik za djecu Hrvoje Kovačević. Učenici su uživali u druženju s piscem koji im je predstavio svoje dvije knjige Djed Mraz dimnjačar i Tkači snova. Susret je završio nagradnom igrom u kojoj je književnik poklonio svoje četiri slikovnice.

Kad sam ušla u prostorije Društva, osjetila sam se važnom jer ću upoznati Roberta Mlinarca. Iznenadilo me što sam upoznala i Hrvoja Kovačevića, također člana Društva hrvatskih književnika. Inače, nisam znala da su književnici ustvari tako duhoviti.

Jelena, 4.a

Mislim da je lijepo što su nas nekamo kao danas, odvele učiteljica i knjižničarka.

Diego, 4.a

Knjige Roberta Mlinarca nisu napisane kao obične knjige, nego su kratke i ilustrirane.

Iskra, 4.a

Voljela bih kad odrastem biti književnica i živjeti u svijetu mašte kao oni.

Bela, 4.d

Jako mi se svidjelo u Društvu hrvatski književnika, a najviše što su nam pisci pričali o svojim knjigama.

Jan, 4.d