DOGAĐANJA 2016./2017.

OBIČNA LEKTIRA NA NEOBIČAN NAČIN U 3.c

Učenici 3.c razreda u produženom boravku zajedno s učiteljicom Nikolinom Dolački u veljači su lektiru odlučili napraviti u malo drugačijem obliku.

Upoznavši se s lektirnim djelom Ivane Brlić Mažuranić „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ kroz knjigu i film u nastavi, učenici su u produženom boravku posvetili cijeli tjedan marljivom Hlapiću.

Aktivnost su započeli osmišljavanjem naslovne stranice književnog djela, koja je potom postala naslovna stranica njihove kratke knjižice posvećene „Čudnovatim zgodama šegrta Hlapića“. Učenici su istražili i saznali zanimljivosti o Ivani Brlić Mažuranić, koje su potom zapisali unutar knjižice kao i nacrtali njezin portret. Svakog su dana s učiteljicom popunjavali i izrađivali knjižicu sa svim važnim podatcima književnog djela, pritom uživajući u kreativnom izražavanju.

Unutar knjižice izradili su posebne dijelove posvećene mjestu i vremenu radnje, glavnim i sporednim likovima te njihovim osobinama, Hlapićevim dobrim djelima, poukom djela… Iako vođeni u izradi, samostalno su izražavali svoje doživljaje i s radošću pratili tijek radnje romana.

Na kraju su nastale vesele i počne knjižice koje su izložili u školskoj knjižnici na svojoj prvoj maloj izložbi.

Komentari učenika:

Radili smo lektiru na zabavan način. U radu smo se družili, veselili i zajedno smijali. Bilo je baš super i lijepo. Najviše mi se svidjelo izrađivati likove. Baš sam se lijepo provela! - Dora Weisz

Radili smo lektiru Čudnovate zgode šegrta Hlapića na zabavan način. Naša lektira se nije razlikovala od drugih, samo što je bila zabavnija. Dok smo radili bili smo uzbuđeni, a najbolji dijelovi su mi bili naslovnica i pouka djela. - Ana Mujukić

Knjižica mi se svidjela jer na ovaj način se lakše prisjetimo lektire. Dok smo ju izrađivali bilo nam je jako zabavno. - Anja Ljubičić

Ovu smo lektiru radili na zabavan i domišljat način. Vjerujem da bi svi voljeli ovaj doživljaj još jednom ponoviti. - Magdalena Aničić