2011./2012. MALI PČELARI

MALI PČELARI

Dragi citatelju,dopusti mi da ti predstavim projekt "Mali pcelari", 3.b razreda. Dok smo ucili o zdravoj i
nezdravoj hrani saznali smo da su tati našeg ucenika Tina (gospodinu Tihomiru Paukovicu) pcele i med hobi kojim se bavi u slobodno vrijeme. On se sa zadovoljstvom odazvao u školsku knjitnicu i ucenicima trecih razreda odrtao predavanje o pcelama i medu. Kada smo saznali koliko je med zdrava hrana, odlucili smo ga više koristiti u svojoj prehrani. Kako bismo potaknuli i druge da jedu med, odlucili smo sve to zajedno s našom uciteljicom Zlatom Kovac provesti kroz svoj projekt u sklopu Projekta gradanin. Zakljucli smo da med najviše volimo jesti u kolacima pa je tako nastala ideja o "Medenoj kuharici". Poceli smo skupljati recepte za kolace od meda. Svoju kuharicu prodavali smo na boticnom sajmu. Osim toga u razredu smo osnovali grupu "Mali pcelari" koja posjecuje pcelinjak na Perjavici. Tamo imamo priliku vidjeti kako pcele tive. U razredu smo uz pomoc gospodina Paukovica izradili košnice. Jako smo ponosni što je naš projekt uspio. Mali pcelari sada više jedu med, a nadam se da ceš i ti.

slika slika

I za kraj:

Dok pčela cvijeće praši,

ti joj se nasmiješi i veselo maši.

Jer dok ona vrijedno radi,

ti se medom sladi.

Medeni pozdrav!