2012./2013. MARIJINI OBROCI

MARIJINI OBROCI ILI PRIČA O ŽIVOTU, VODI I NADI

Ove školske godine, tijekom adventa, odlučili smo organizirati akciju prikupljanja sredstava za  doprinos radu udruge „Marijini obroci“. Ova je udruga nastala kako bi djeci u najsiromašnijim krajevima svijeta osigurala svakodnevni topli obrok i mogućnost školovanja. Kad smo pogledali dokumentarni film „31 dijete“ koji govori kako svakih pola sata u svijetu 31 dijete umre od gladi, nije više bilo mjesta za sumnju – znali smo da i mi želimo pomoći. Svatko je dao koliko je mogao, počevši od 1 kune, a zajedno smo prikupili gotovo 2000 kuna! U udruzi kažu kako je već samo 75 kuna dovoljno da se jednom djetetu osigura jedan obrok dnevno tijekom cijele godine. Posebno nas veseli što smo svojom akcijom osigurali svakodnevni obrok za jedan cijeli razred (26 djece)! Sigurni smo da ćemo i u budućnosti nastaviti misliti na naše vršnjake širom svijeta koji žive u siromaštvu i nalaziti načine da im pomognemo da bezbrižno rastu, igraju se, uče i žive.

Oni koji žele saznati više o udruzi i njezinom radu mogu posjetiti stranicu www.marysmeals.hr

SLIKA

Fotografije su nam ustupili djelatnici udruge „Marijini obroci“